Arjen Boin & Werner Overdijk | The Crisis University Press
“Crises komen onverwacht, zijn moeilijk te beheersen en kunnen grote schade veroorzaken. Een goede voorbereiding op dergelijke verstoringen is daarom noodzakelijk. Een goede voorbereiding begint met het in beeld brengen van kwetsbaarheden en het actief op zoek gaan naar mogelijke verstoringen. Naast operationele plannen is er aandacht voor het strategisch niveau. Strategische besluitvormingsgroepen moeten worden voorbereid op hun rol. Support teams moeten worden getraind zodat zij het strategische crisisteam van de juiste informatie en adviezen kunnen voorzien.
De principes van effectief crisismanagement komen ook in “het gewone” van pas. Het besef dat kleine incidenten of missers grote gevolgen kunnen hebben, maakt deze organisaties alert. Een crisis legt kwetsbaarheden bloot en maakt noodzakelijke veranderingen mogelijk.” (citaat van Crisisplan)
Op de hoogte blijven voor alles rondom PRIMO & ontwikkelingen op het gebied van Risico Management? Schrijf dan in voor onze Nieuwsbrief.