Leerervaringen met risicobeheer binnen de beleidsdirectie.
Bron: Overheidsmanagement
Auteur(s): Mw. Drs. M.J.M. Damen, Dhr. J.A.L. van der Laan en Dhr. Drs. W.A.J. van Loon
De roep om een transparante en strakke bedrijfsvoering neemt toe. Ook binnen de overheid wordt een goede bedrijfsvoering steeds belangrijker. Overheidsorganisatie hebben de laatste jaren te maken met ontwikkelingen die grote impact hebben op de bedrijfsvoering, zoals VBTB, de bezuiningstaakstellingen, de steeds mondiger wordende burger, complexere omgevingsfactoren en een snellere levenscyclus van beleidsproducten. Deze ontwikkelingen vragen om effectieve beheersing van het beleidsproces. Kansen moeten worden benut en risico’s tijdig onderkend en beheersbaar gemaakt.
In dit artikel worden de leerervaringen die de directie BVE heeft opgedaan bij het op een hoger niveau brengen van de beheersing van de beleidsthema’s weergegeven.
Tevens worden de begrippen ‘risicoanalyse’ en ‘risicobeheer’ uitgelegd.
Op de hoogte blijven voor alles rondom PRIMO & ontwikkelingen op het gebied van Risico Management? Schrijf dan in voor onze Nieuwsbrief.